Google+

ET IN ARCADIA EGO?

7

8 lipca 2014 - autor: MIŚKA

DSC_2323

Wakacje! Wreszcie upragnione wakacje!!! Słońce przygrzewa, termometr zaciął się na 33°C, niebo jest czysto błękitne, a zbalowane i poustawiane siano czeka na zimę. Sielanka jak się patrzy! Niestety, nie każdy w Sabatówce podziela moje zamiłowanie do upałów, zwłaszcza, że woda w sąsiedzkim stawie postanowiła uciec przed naporem Sabatówkowiczów. Pojawiły się też upiorne bąki, które nie pozwalają koniom paść się w ciągu dnia. O jeździe przed dwudziestą również nie ma mowy, a godzinę później dostojne stado już puka kopytami w drzwi boksów dopominając się wyjścia na słuszną porcję nocnego pasienia. Niby tak pięknie, a jednak…

DSC_2269
Cóż więc robić w ciągu upalnego dnia prócz zbijania bąków (przenośnie i dosłownie), kiedy znajdzie się wolna chwila w ferworze drobnych, acz uparcie stałych domowych prac? Czasem warto wybrać się po prostu do lasu.
Ogromne połacie drzew iglastych i liściastych rozciągają się wkoło Sabatówki, jednak do lasu zaglądamy rzadko. Będąc w stadninie nie mamy potrzeby szukania zieleni, czy bezludnej ciszy, bo mamy je na wyciągnięcie ręki. Las, a w zasadzie jego obrzeża, to raczej miejsce wyjazdów konnych, a nie teren spacerów pieszych.

DSC_2311 DSC_2333 DSC_2279
Do niedawna najmłodsi Sabatówkowicze – zamiast w otoczeniu lasu – spędzali czas na zabawach w przedszkolu, w związku z tym w niedzielę zapadła decyzja o rodzinnym spacerze wśród zieleni. Droga wiodąca pomiędzy porośniętym przez sosny, buki, graby i dęby terenem nie należała do wymagających, niemniej upał i krwiożercze komary dawały się we znaki. Dzieciaki dzielnie przebrnęły trzykilometrowy odcinek odkrywając uroki znanych zielsk i chwastów. Stąd galeria zdjęć, która pokazuje to, co najczęściej tępione w przydomowych ogródkach, natomiast w obiektywie aparatu wdzięcznie prezentujące się oku. Zobaczcie sami, czyż pokrzywy nie potrafią być zachwycające?

DSC_2309

DSC_2415 DSC_2408 DSC_2399 DSC_2394 DSC_2364 DSC_2352 DSC_2349 DSC_2342 DSC_2341 DSC_2328 DSC_2324 DSC_2313 DSC_2306 DSC_2301 DSC_2292 DSC_2291 DSC_2271 DSC_2270 DSC_2268 DSC_2264

Reklamy

7 thoughts on “ET IN ARCADIA EGO?

 1. wszystko fascynujące i pokrzywy i rumianek i cały las! Cudnie 🙂

 2. Amy pisze:

  Beautiful nature images!

 3. zimawub pisze:

  Ach… polski las piekny jest.

  • SABATOWKA pisze:

   Owszem. I akurat trafiliśmy na miejsce bez polskich śmieci. Na szczęście śmieciowy akcent ulega ostatnio pomniejszeniu, jednak często właśnie w lesie trafiam na pozostawione dla krasnoludków butelki, woreczki, pampersy,… Dobrze, że ten kawałek był soczysty tylko zielenią.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Google Translate

 • 90,029 VISIT

MOST POPULAR

Archiwum

%d blogerów lubi to: