Google+

WIOSNA

5

21 kwietnia 2013 - autor: SABATOWKA

Zadziwiające, jaką niewzruszoną ufność w następstwo pór roku muszą pokładać niektóre istoty, skoro tydzień temu nasze otoczenie wyglądało tak:

DSCN0990_1600x1200

Kwitnące dziś w tym miejscu śnieżyczki, podbiał i krokusy musiały się rozpaczliwie przebijać kilka dni przez śnieżną skorupę.

DSCN1035_1600x1200

DSCN1033_1600x1200

DSCN1032_1600x1200

Bociany osiadły na gnieździe, które mijam po drodze. Zgodnie z przesądem ten, kto zobaczy pierwszego bociana w locie, ten w tym roku odbędzie podróż, a jeżeli bocian tkwił w gnieździe, to i obserwator będzie siedział w domu. Nasze bociany są wyjątkowo statyczne i chyba wymarzona Gruzja pozostanie w strefie marzeń. Zatrzymywanie się pod gniazdem oraz okrzyki „sio!” i „a kysz!” nie działają.

Kamuflaż również zastosowała się do kalendarza juliańskiego, a nie do pogody. Zimą, tzn. w marcu, włóczyła się po stodole, rozpaczliwie i głośno wzywając partnera. Czasami była tak zajęta bezwstydnym nagłaśnianiem swojej gotowości, że na seks brakowało jej czasu. Nieszczęsny kocur łaził za nią po krokwiach i wydawało się, że bezskutecznie. A jednak nie. W opakowaniu po laptopie pojawiły się cztery kociaki, każde w innej wytłaczance.

Dziś Kamuflaż zdecydowała się na przeprowadzkę do szafy. Ona dzieci na półkę z moimi bluzkami, a ja je z powrotem do pudła. Po trzecim razie spojrzałyśmy sobie twardo w oczy i poszłyśmy na kompromis. Poduszka na najniższej półce, którą opróżniłam. W ramach rekompensaty dostałam od kocicy tylną ćwiartkę szczura.

Przyleciały dwie pierwsze jaskółki. Poeci bredzą coś o cichym locie, ale nasze wpadły do stajni z wrzaskiem, obejrzały gniazda i zasiadły na rurach, aby obgadać fatalny stan apartamentów. Na razie tkwią na tym etapie, nie zabierając się za remont. Z tego wnioskuję, że są to panowie.

DSCN1021_1249x1200

Co do źrebaków, mała Marita naciągnęła ścięgno wierzgając i celując (skutecznie) w kowala, a syn Atmosfery je wszystko, co znajdzie się w okolicy jego pyszczka. Owocuje to czasem rozstrojem żołądka i koniecznością spożywania medykamentów. Pobiera je chętnie z łyżeczki.

DSCN0917_1600x1200

Osiągnął wiek, w którym próbuje wyzwolić się spod opieki mamy i przełazi pod ogrodzeniami pakując się w różne tarapaty. Zastyga wtedy nieruchomo, nastawia uszka, kosmate jak płatki kalii i spogląda na nas niewinnie w oczekiwaniu na pomoc. Sama Atmosfera zachowuje olimpijski spokój. Drobinka rośnie zdecydowanie wszerz. Apetyt jej dopisuje i wydaje się wcale nie przejmować swoim wzrostem. Tylko patrzeć, jak pójdzie w ślady kolegi i zacznie przełazić pod ogrodzeniami. Jej to już pewnie nic nie powstrzyma.

DSCN1030_1600x1200

Wraz z rosnącą temperaturą życie zaczyna nabierać tempa. Wiosna może się spóźniła, za to teraz trzeba dotrzymać jej kroku. Praca wre z każdej strony, dobre więc, że dzień się wydłuża, bo trzeba by uwijać się po zmroku. Ale co tam. Słońce przygrzewa i rozciąga na twarzach uśmiechy. W górę więc widły Panie i Panowie! Byle z życiem, z życiem!!!

Reklamy

5 thoughts on “WIOSNA

 1. Mike Howe pisze:

  Apologies for my non-existent Polish, but I loved your pictures and am guessing that they are celebrating the arrival of spring to your beautiful land, with the lovely spring flowers, the new born foal and the swallows, which have just arrived back with us too 🙂

 2. maszynagocha pisze:

  Rok jakby zapomniał o jednej porze roku. U nas wiosna nie zdążyła, bo od razu zrobiło się gorąco. Kwiaty zakwitają wszystkie na raz. A jak trzeba się spieszyć w ogrodzie! Konie zapocone. Nie zdążyły zmienić futerka na sukienki. Ale cieszmy się, że zima w końcu kark skręciła. Pozdrawiam.

  • SABATOWKA pisze:

   No trzeba, trzeba się spieszyć, ale i tak jest pięknie. A konie… Cóż, podejrzewm, że nasze wykorzystają pierwsze możliwe błoto do ściągania nadmiaru futra.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Google Translate

 • 90,146 VISIT

MOST POPULAR

Archiwum

%d blogerów lubi to: