Google+

HOLIDAY ON THE FARM!

2

22 stycznia 2013 - autor: SABATOWKA

Motto: „Jak dobrze wstać skoro świt

Jutrzenki blask duszkiem pić”

Osoby (w kolejności alfabetycznej):

DSCN0668_600x800

Aussi – owczarek australijski, niestrudzony Arsen Lupin z wyraźnymi objawami nasilonego ADHD.

Czarnuszka

Czarnuszka

Czarnuszka – dla ogółu czarny pies rasy NN, prywatnie sopran koloraturowy.

Kryśka

Kryśka

Kryśka – też pies, też czarny, z kompleksem „jestem-taka-biedna-podrzucono-mnie” i skłonnością do polowań; prywatnie tancerka flamenco, również sopran – przenikliwy.

Hej, hej sokoły... nie rozdziobią nas

My – mieszkańcy Sabatówki rodzaju ludzkiego.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Stado kotów – stado dzikich, nieokiełznanych kotów, nieznających litości dla głodnych głupców, którzy zapomną nosić jedzenie ze sobą, a przynajmniej schować je w bezpieczne miejsce; posiadające umiejętność włamywania się do domu przy każdej nadarzającej się sposobności.

Styczeń, 4:15 am

Ciemno. Środek nocy dla wszystkich normalnych ludzi, no, może z wyjątkiem maszynistów i nieszczęśników pracujących w pogotowiu. Zimno. Deszcz ze śniegiem zacina w okna. Kto chciałby opuszczać ciepłe pomieszczenie? A owszem, jest ktoś taki. Energiczne trzaśnięcie łapy w klamkę. Dobrze umięśniony nos wsuwa się w szparę i szeroko otwiera drzwi. To Aussi. Za nim do sypialni wkracza Kryśka i zaczyna nerwowo jęczeć oraz niecierpliwie tupać łapami. W odpowiedzi naciągam kołdrę na głowę.

Głos Kryśki przechodzi w zawodzenie przeplatane poszczekiwaniem, łapy wybijają szybkie stccato : „Wypuść mnie! Muszę! Już! Zaraz!!!”

Wypuszczam Kryśkę. Pod drzwiami czyha Żbiczek, który jednym płynnym susem pomiędzy łapami psa wsuwa się do domu: „Miau! Całą noc na dworze! Miau!!!”

Już mam wskoczyć pod ciepłą kołdrę, ale wracam pod drzwi – Kryśka załatwiła co trzeba i dobija się radośnie piszcząc: „Już, otwieraj! Zimno!!!”

Do 6:00 jeszcze półtorej godziny w rozkosznie ciepłym łóżku. Jednym ruchem zrzucam z poduszki Żbiczka, wsuwam się pod kołdrę i… no nie!!!

Ausii stoi obok mnie, podrzuca mi rękę zimnym nosem i radośnie dyszy trzymając w pysku but. „Wstałaś? No to chodź!!! Bawmy się! Masz buta! Weź! Chodź!!!”

Wytresowanym ruchem zarzucam kołdrę na głowę syknąwszy konspiracyjnie: „Aussi, zanieś buta Panu”. Popieram to wymownym kopnięciem w stronę Najlepszego Z Mężów. Za chwile słyszę, jak wstaje, zabiera but i idzie wypuścić Aussika.

„Cholera…!”

„Aha – myślę – też jakiś kot Mu się włamał.”

Ale co tam, jeszcze godzina.

5:45 am

Czarnuszka piszczy rozpaczliwie: „Wypuść mnie! Tam coś jest koło domu! Muszę to sprawdzić!!!”

Wypuszczam. Czarnuszka zwraca się w kierunku lasu i zaczyna metodycznie szczekać od czasu do czasu przechodząc w wysokie C.

Zza drzwi słychać rozpaczliwe, chóralne miauczenie. Kocie towarzystwo jest głodne i nie zamierza tego ukrywać. Po chwili miauczenie przechodzi w potworny wrzask i rumor. Pewnie Worek znowu dopadł Szarego.

Udawanie nagłego ataku głuchoty nie ma sensu, bo NZM trzyma kurczowo kołdrę i mamrocze coś w rodzaju: „Jednego kota mniej”.

Wyskakuję z łóżka, otwieram drzwi od stajni, odganiam Worka, a z chmury kurzu i futra odławiam Szarego i odstawiam w bezpieczne miejsce.

No, już.

Z boksów słychać rżenie: „Wstaliście? – jak miło! Trochę już zgłodniałyśmy. Pora na śniadanie!”

Właściwie to już wszystko jedno. Wstajemy, NZM idzie na stajnię, ja karmię psy i koty, robię mocną kawę. Dzień się rozpoczął.

A wpis ten dedykuję wszystkim, którzy mówią: „Ach, jak tu u was pięknie! Jakbyście cały czas byli na wakacjach!”

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy
«

2 thoughts on “HOLIDAY ON THE FARM!

  1. bentehaarstad pisze:

    Lovely animals! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Google Translate

  • 90,146 VISIT

MOST POPULAR

Archiwum

%d blogerów lubi to: